Kontakta Folkbladet

Huvudredaktionen
Tel. 090-17 59 00, eft. 17.00: 090-17 59 40
redaktionen@folkbladet.nu

Besöksadress:
Förrådsvägen 9, Umeå
Vardagar 09.00-17.00
Lunchstängt 12.00-13.00

Postadress:
Box 3164, 903 04 Umeå

Kundservice
Tel. 090-17 59 10
kundservice@folkbladet.nu

Utebliven tidning
Tel 010–436 63 23
Måndag–fredag 06.30–13.00
Lördag 07.30–11.00
utebliven@folkbladet.nu
För postutdelad tidning: ring ditt lokala postkontor.

Chefredaktör och ansvarig utgivare:
Anna Benker
Tel 090-17 59 50
anna.benker@folkbladet.nu

Nyhetschef och stf ansvarig utgivare:
Erik Isberg
Tel 090-17 59 90
erik.isberg@folkbladet.nu

Nyhetschef:
Johanna Fredriksson
Tel 090-17 59 57
johanna.fredriksson@folkbladet.nu

Formchef:
Robert Johansson
Tel 090-17 59 66
robert.johansson@folkbladet.nu

Ledarskribent:
Jonas Bergström
Tel: 090-17 59 79
jonas.bergstrom@folkbladet.nu

Skellefteå
Tel. 090-17 59 89
Fax 0910-534 37
skelleftea@folkbladet.nu

Lycksele
Tel. 090-17 59 36
Tel. 090-17 59 53
inland@folkbladet.nu

Vilhelmina
Tel. 090-17 59 91
inland@folkbladet.nu

Ledare/Debatt
Tel. 090-17 59 79
ledare@folkbladet.nu

Mötesnotiser/referat
Tel. 090-17 59 40
notiser@folkbladet.nu

Insändare
Tel. 090-17 59 40
insandare@folkbladet.nu

Sport
Tel. 090-17 60 20
sporten@folkbladet.nu

Kultur&nöje
Tel. 090-17 59 69
kulturen@folkbladet.nu
noje@folkbladet.nu

Familje
Tel. 090-17 59 40
familje@folkbladet.nu

Foto
Tel. 090-17 59 00
foto@folkbladet.nu

Företagsannonser
Tel. 090-17 59 00
annonser@folkbladet.nu

Privatannonser
Tel. 090-17 59 00
privatannons@folkbladet.nu

Sponsring/samarbeten 
Ansökan